Hladká a barevně sjednocená pokožka obličeje může být narušena výskytem kožních problémů cévního původu. Jde o shluky či sítě rozšířených cévek, které vytváří červené skvrny na pokožce. Často se setkáváme s problémy označovanými jako růžovka, kuperóza, hemangiomy a ohně. Všechny z nich je přitom možné vyřešit pomocí ošetřená laserem.
Kožní problémy s cévním původem se mohou objevit kdykoliv a často i bez zjevné příčiny. Naštěstí se dají poměrně snadno odstranit díky cévnímu laseru V-Beam™. Smysl spočívá v tom, že paprsek laseru reaguje s krevním barvivem a vyvolává stažení problematické cévky a její zánik. Červená kresba v důsledku ošetření postupně bledne, dokud není pleť opět čistá a bez estetických nedostatků.
Laserem je možné odstranit metličkové žilky, které se nejčastěji objevují na nohou. Ošetření se doporučuje při výskytu růžovky, která se projevuje výrazným zarudnutím a červenáním kůže. Laser pomáhá řešit také viditelnou hustou síť rozšířených cévek známou pod názvem kuperóza. Ta se může objevit nečekaně například v reakci na časté opalování či naopak promrznutí. Hemangiomy představují kulovité útvary růžové barvy a jde o často se vyskytující problém. Pokud je skvrna tmavě červená, jde o takzvaný oheň, který se může postupovat času zvětšovat a stávat se výraznějším. Cévní laser dosahuje dobrých výsledků i při řešení potíží s akné.
Protože kožní problémy cévního původu se mohou objevit kdekoliv, lze laser V-Beam™ použít na jakékoliv části těla. Výhodou je, že jde o ambulantní ošetření, které trvá zhruba 30 minut. Jediným omezením je vynechání opalování ošetřované oblasti po dobu přibližně třech týdnů.