Neinvazivní lifting obličeje Thermage
Trápí vás vrásky a povadlá pokožka, ale obáváte se plastické operace? Máme pro vás dobrou zprávu –…
Ne každá piha je krásná a ne s každou bradavicí si tělo nakonec poradí. Některá jsou problémem pouze estetickým, jiná mohou být nebezpečná. Ne každému se už dnes chce řešit nežádoucí útvary na kůži chirurgickou cestou, která je většinou spojena s bolestí i relativně dlouhou rekonvalescencí. Nejefektivnějším moderním řešením nechtěných kožních útvarů je tak jejich laserové odstranění.
Po pečlivém vyšetření znaménka lékař rozhodne, zda je či není vhodné k odstranění. Pokud ano, zvolí frakční ablativní laser Candela CO2®. Tento laser dokáže odstranit celou škálu nežádoucích útvarů na kožním povrchu, ať už jde o pihy, bradavice, výrůstky, fibromy, papilomy apod. Skvělých výsledků dosahuje také při odstraňování jizev po akné.
Paprsek laseru je bodovitě zaměřen pouze na problematický projev, který tepelně zničí, nepoškozuje tak nijak okolní tkáň ani cévy. Kromě toho navíc laser stimuluje ošetřovanou pokožku k rychlému hojení, její normalizace tak obvykle nastává velmi brzy.
Celosvětové statistiky ukazují, že počet pacientů s diagnózou maligního melanomu, tedy zhoubného rakovinného onemocnění kůže, každoročně stoupá. Nejúčinnější obranou je přitom svědomitá prevence, která spočívá zejména v pravidelných preventivních návštěvách kožního lékaře a v systematickém odstraňování potenciálně rizikových kožních útvarů.
Drtivá většina znamének a pih není nebezpečná, vystouplejší znaménka jsou však náchylnější k vnějšímu poškození, a proto u nich bývá na místě vyšší opatrnost. V případě, že se některá piha viditelně mění – ať už její charakter, velikost nebo barva – nemělo by se otálet a k dermatologovi se raději dostavit ihned.
Ošetření je ambulantní, je nejčastěji prováděno v lokální anestezii a je hotovo za několik málo minut. Bezprostředně po ošetření se nedoporučuje ošetřenou oblast namáčet či vystavovat přímým slunečním paprskům. Zhruba během týdne je ovšem zpravidla vše zcela zahojeno.
Rizikové faktory pro vznik melanomu jsou genetické dispozice, oslabený imunitní systém, melanom v rodině nebo již dříve prodělaný melanom, dále pak chemoterapie, radioterapie či mnohočetné dysplastické névy. Tím nejdůležitějším faktorem je ovšem slunce, které stimuluje tělo k produkci melaninu, kožního barviva, které má pokožku chránit před UV zářením. Každé spálení kůže tak riziko vzniku melanomu mnohonásobně zvyšuje, a to zvlášť v dětském věku.
Trápí vás vrásky a povadlá pokožka, ale obáváte se plastické operace? Máme pro vás dobrou zprávu –…
Trápí vás výrazné jizvy nebo strie? Ty první nejčastěji vznikají vnějším narušením kůže, ty druhé…
Jizvy po úrazech nebo chirurgických zákrocích netěší nikoho z nás. Vznikají narušením kůže a jejím…