Epilace alexandritovým laserem
Trápí vás nežádoucí ochlupení kdekoliv na těle a jeho pravidelné holení či voskování vás obtěžuje?…
Ať už se objeví po úrazu, nemoci či po chirurgickém zákroku, jizvy netěší nikoho. Vznikají narušením kůže, která se sice zacelí, ale zpravidla mívá odlišnou barvu a strukturu než okolní tkáň, čímž opticky vystupuje a ruší integritu pokožky. To samé dělají i hnědavé flíčky shluklého melaninu, tedy pigmentové skvrny, vznikající nejčastěji působením UV záření. Jak si s nimi účinně poradit? Laserem.
Frakční laser nejefektivněji řeší všechny nežádoucí projevy na reliéfu pokožky, mezi něž kromě jizev patří například i strie nebo vrásky. Tepelně stimuluje tkáň, čímž vyvolává smrštění jizvy a vyrovnání nerovností pokožky, aniž by narušoval její svrchní vrstvu. Proto je ošetření pomocí něj rychlé, nebolestivé a není po něm třeba žádná rekonvalescence.
Starší či hlubší jizvy lze odstranit spíše pomocí resurfacingového laseru či jeho kombinací. Působením laseru dochází k tepelnému narušení svrchní vrstvy pokožky a následně k její regeneraci, čímž lze korigovat například i jizvy a dolíčky po akné. Indikace ošetření se samozřejmě případ od případu liší a pouze lékař je schopen stanovit nejpřesnější léčebný plán pro každého pacienta individuálně.
Právě laserová ošetření patří mezi nejefektivnější metody odstranění nežádoucí pigmentace. Ať už pomocí frakčního ablativního laseru, cévního laseru nebo jejich kombinací je možné dosáhnout úplného vymizení nechtěné pigmentace a pigmentových skvrn.
Resurfacingový laser kompletně obnovuje svrchní vrstvu pokožky. Tu stávající s nežádoucím pigmentem proto po ošetření nahradí zcela nová vrstva bez pigmentu. Kromě pigmentových skvrn se tento typ laseru specializuje také na odstraňování nechtěných útvarů na kožním povrchu, jako jsou pihy, bradavice, výrůstky, fibromy, papilomy apod. Skvělých výsledků dosahuje také při odstraňování jizev po akné.
Cévní laser oproti tomu svrchní vrstvu pokožky nijak nenarušuje. Lze pomocí něj řešit pigmentové, sluneční i stařecké skvrny a výborný je rovněž při léčbě akné.
Medicínskými lasery lze ošetřit jakoukoliv obličejovou oblast, která vás trápí, k tomu i krk či dekolt a takřka jakoukoliv tělesnou partii.
Všechny laserové korekce nežádoucích estetických projevů na kůži jsou ambulantní. Prováděny jsou nejčastěji v lokální anestezii, byť to není pravidlem, a hotové jsou zpravidla během několika minut. Není po nich povětšinou potřeba žádné omezení, ani žádná rekonvalescence. Během pár dní se pokožka zcela normalizuje a efekt ošetření se dále rozvíjí zhruba v rozmezí tří týdnů.
Jestli vás typy laserů matou, nemusí. Ten nejvhodnější vám beztak nejlépe doporučí odborník. Jedno z nejdůležitějších dělení je nicméně na lasery neablativní a ablativní. Neablativní laser kůži léčí, aniž by ji narušoval. Účinně ji prohřívá a stimuluje k vyšší produkci kolagenu, který ji pak zpružňuje a vypíná zevnitř, nejčastěji se proto využívá např. při tzv. laserovém peelingu.
Opakem neablativního laseru je laser ablativní. Ten už svrchní vrstvu pokožky narušuje, tím ovšem vyvolává její celkovou obnovu, a to rychle a účinně. Asi tím nejznámějším ablativním laserem na trhu je právě resurfacingový laser, který se používá při resurfacingu pokožky, případně při odstraňování nežádoucích útvarů na kůži.
Trápí vás nežádoucí ochlupení kdekoliv na těle a jeho pravidelné holení či voskování vás obtěžuje?…
Stárnutí pokožky, modelace postavy, řešení bolestí svalů a kloubů, antioxidační působení a mnoho…
Slunce, námaha, vysoké nebo naopak nízké teploty, to vše může způsobit dehydrataci pokožky nejen v…