Cévní laser: odstranění žilek a kožních vad cévního původu

Kožní problémy cévního typu bývají častější, než se může zdát. Ať už jde o shluky drobných viditelných cévek, růžovku nebo hemangiomy rozseté různě po obličeji či těle, cévní laser je dokáže vyřešit rychle, efektivně a hlavně nenáročně, tedy bez jakékoliv nutné rekonvalescence.

Co je cévní laser?

Cévní laser je nejefektivnějším řešením kožních vad cévního původu. Paprsek tohoto laseru je silně absorbován krevním barvivem a vyvolává rychlé stažení problematické cévky. Nepěkné červené kresby na pokožce tak postupně blednou a mizí a vám zůstává jenom porcelánově čistá pleť.

Kromě asi nejrozšířenějších metliček si laser poradí i s dalšími kožními problémy cévního původu, jako je růžovka, oheň, kuperóza, hemangiomy či nadměrné červenání. Skvělých výsledků dosahuje také při léčbě akné.

Které oblasti si mohu nechat ošetřit?

Nejčastěji ošetřovanými oblastmi jsou tváře, cévní laser je však možné použít takřka na jakoukoliv obličejovou partii a také na různé oblasti těla.

Efekt ošetření cévním laserem

Ošetření je ambulantní a trvá zhruba 30 minut. Neexistují po něm žádná omezení, pouze se doporučuje minimálně tři týdny ošetřovanou oblast neopalovat. Neznamená to, že nemůžete vyjít ven na slunce – nedoporučuje se dlouhodobé vystavení pokožky slunci, tedy opalování například u moře, případně se v tomto případě chránit krémem s ochranným faktorem (SPF) 50.

Co jsou růžovka, kuperóza, hemangiom a oheň?

Růžovka je onemocnění, které se projevuje na pokožce obličeje výrazným zčervenáním kůže. Je způsobeno zmnožením cévek, které mohou přerůst až v zánětlivé pupínky. Cévní laser V-B je účinným řešením tohoto onemocnění, jeho klasická léčba (tj. krémy a roztoky) má totiž často velmi nejistý výsledek.

Kuperóza je hustá a viditelná síť rozšířených cévek v obličeji. Je způsobena především dopadem extrémních teplot na kůži, např. nadměrným opalováním, navštěvováním sauny nebo naopak omrznutím. Velkou roli při jejím výskytu hrají také genetické predispozice a problémy s ní mohou být prohloubeny i nadměrnou konzumací alkoholu.

Hemangiomy jsou kulovité útvary na kůži, často vypadající jako kapky s povrchem v malinové barvě. Objevit se mohou už ve velmi mladém věku či v dospělosti, ale nejčastěji je pacienti zaznamenávají ve věku pokročilejším. Hemangiomy patří mezi nejčastěji se vyskytující kožní problémy cévního původu, postupem času mohou dále růst a rozšiřovat se.

Oheň je výrazná tmavě červená skvrna, která se může objevit v obličeji i kdekoliv na těle. Při neléčení má tendenci stále více vystupovat a zvýrazňovat se, laser V-B ji dokáže vyléčit jen po několika málo sezeních.

Ošetřující lékaři

Fotogalerie

Cévní laser: odstranění žilek a kožních vad cévního původu | Klinika Mediestetik Cévní laser: odstranění žilek a kožních vad cévního původu | Klinika Mediestetik

Video

Cévní laser: odstranění žilek a kožních vad cévního původu | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Odstranění žilek na tvářích a nosu od 3 000 Kč
  • Odstranění malého hemangiomu od 1 700 Kč
  • Omlazení obličeje od 8 000 Kč
  • Omlazení dekoltu od 8 000 Kč

 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, v obličeji mám od dětství červenou skvrnku- mateřské znaménko to není, je to červené. Ráda bych si tuto skvrnku nechala odstranit spolu s žilkami v obličej. části, které maskuji nyní korektorem.

Při odstraňování veškerých kožních problémů cévního typu dosahuje nejlepších výkonů cévní laser V-B, s nímž pracujeme i na naší klinice. Poradí si kromě rozšířených žilek také s akné, s vráskami, s roztroušeným zarudnutím kůže či s nadměrným červenáním se, s pigmentací, slunečními a se stařeckými skvrnami. Paprsek tohoto laseru je specificky navržen tak, aby pronikal do krevní tkáně co nejefektivněji, což umožňuje léčení pokožky jak na povrchu, tak i v oblasti cév ve spodnějších vrstvách kůže. Rozšířené cévky se jeho působením smršťují a mizí. Žádná rekonvalescence po ošetření není nutná.

Dobrý den, měla bych zájem o odstranění metliček z nohou (stehen), poměrně velká oblast na pravé noze, 28 let. Lze tento zákrok udělat i během léta, nebo je lepší vyčkat na podzim?

Tento zákrok lze provést i v letních měsících, jen po ošetření doporučujeme pokožku po dobu 3 týdnů nevystavovat přímému slunečnímu záření, to znamená například neopalovat ošetřenou pokožku u moře, popřípadě ji chránit přípravkem s ochranným faktorem SPF 50. 

Dobrý den. Chtěla bych si nechat ošetřit červené žilky v obličeji, jedná se o malé pavučinky okolo nosu a dvě na tvářích. Budu po ošetření zarudlá?

Bezprostředně po ošetření může vzniknout zčervenání ošetřované oblasti, které ovšem do pár hodin, maximálně dnů zmizí. Zároveň je možné již druhý den po ošetření použít make-up, takže případné zčervenání již nebude viditelné. 

Další dotazy

Další procedury