Zubní šperky SKYCE
Jak dodat vašemu úsměvu ještě více třpytu? Vyzkoušejte zubní šperky SKYCE, které dodají vašemu…
Nevhodným životním stylem a nesprávnou péčí o dutinu ústní netrpí jen zuby, ale zejména měkké tkáně. Jsou-li infikovány, rozvíjejí se v nich záněty a ty následně způsobují ještě daleko větší škody, než jsme možná čekali – uvolňují například usazení zdravých zubů v kostní tkáni a způsobují jejich viklání a vypadávání (tedy paradontózu). Na léčení nikdy není pozdě, čím déle však otálíte, tím je složitější.
Parodont představuje tkáně těsně obklopující zub a stará se o fixaci a pevnost zubů při jejich běžném fungování. Zahrnuje dáseň, čelistní kost, vazivo a zubní cement.
Může být provázena různými nepříjemnými pocity, ať už jde o krvácení či otékání dásní nebo bolestivostí. Většinou tyto symptomy nejsou příliš výrazné, a proto pacient v této fázi často váhá s návštěvou lékaře.
Pokud se pacient na lékaře neobrátí, může zánět dásní přejít do tzv. hypertofické formy, to znamená, že dáseň zarudne a při doteku bolí. Pacient má v této fázi často problémy s čištěním zubu, což mívá za následek hromadění velkého množství plaku a nepříjemný zápach z ústní dutiny. Kromě toho má pacient v této fázi silné bolesti při konzumaci horkých, studených a ostrých jídel.
Je nejrozšířenějším parodontálním onemocněním. Bakterie pronikající hluboko pod dáseň v této fázi ničí vazivo a kostní tkáň, která obklopuje kořen zubu a udržuje ho v kostním lůžku čelistní kosti. Dochází k rozpouštění kostní tkáně a k následnému viklání zubu. V důsledku toho mohou zuby začít vypadávat, protože je už okolní tkáně nejsou schopny udržet.
Naše klinika využívá těch nejmodernějších metod soudobé stomatologie, a to včetně moderních technik léčby parodontu pomocí ultrazvuku či speciálního medicínského laseru. To našim stomatologům umožňuje provádět úspěšné léčení parodontu a paradontózy i ve velmi komplikovaných případech.
Léčba parodontu a paradontózy v zásadě znamená důkladné čištění zubů a dásní od všech usazenin a zánětlivých ložisek pomocí manuálních technik, ultrazvuku či diodového laseru. V pokročilejších stádiích problémů s parodontem se často provádí dlahování zubů s použitím preparátu regenerujícího kost.
Indikace jednotlivých ošetření samozřejmě závisí zejména na stavu ústní dutiny pacienta a na doporučení lékaře.
1. Stomatologie není jen o zubech samotných – Problémy se mohou vyskytnout i na okolních tkáních, ve kterých je zub ukotven. Potom přichází na řadu paradontologie – další z oborů, kterým se naše stomatologické oddělení věnuje.
2. Jak vypadá parandontóza? – Podle fáze/závažnosti se liší i druh paradentózy a její příznaky. V počátcích se objevují primárně dobře známé, ale často opomíjené symptomy jako jsou: zarudnutí, oteklost, bolestivost a krvácivost dásní.
3. Nabídka řešení dle stavu – Na klinice Mediestetik vám pomůžeme jak při počátečních fázích paradontózy (vyčištěním usazenim a zánětlivých ložisek), i s případným zásadnějším zásahem v podobě parodontologických dlah.
4. Můžete napravit to, co na vašich zubech napáchala jak genetika, tak hlavně předchozí životní styl – Stačí se jen obrátit na ty správné odborníky na klinice Mediestetik v Praze a Teplicích.
Jak dodat vašemu úsměvu ještě více třpytu? Vyzkoušejte zubní šperky SKYCE, které dodají vašemu…
Příčin ztráty zubů je celá řada, od nevhodného životního stylu či ústní hygieny, přes genetické…
Pryč je doba, kdy byl stomatolog schopen léčit pouze na základě vlastního zraku či hmatu. Moderní…