Zubní implantáty
Chybí vám zub či zuby a chcete s tím něco dělat? Pokud vám v dásni zůstal zdravý kořen zubu, lze na…
Nevhodným životním stylem a nesprávnou péčí o dutinu ústní netrpí jen zuby, ale zejména měkké tkáně. Jsou-li infikovány, rozvíjejí se v nich záněty a ty následně způsobují ještě daleko větší škody, než jsme možná čekali – uvolňují například usazení zdravých zubů v kostní tkáni a způsobují jejich viklání a vypadávání (tedy paradontózu). Na léčení nikdy není pozdě, čím déle však otálíte, tím je složitější.
Parodont představuje tkáně těsně obklopující zub a stará se o fixaci a pevnost zubů při jejich běžném fungování. Zahrnuje dáseň, čelistní kost, vazivo a zubní cement.
Může být provázena různými nepříjemnými pocity, ať už jde o krvácení či otékání dásní nebo bolestivostí. Většinou tyto symptomy nejsou příliš výrazné, a proto pacient v této fázi často váhá s návštěvou lékaře.
Pokud se pacient na lékaře neobrátí, může zánět dásní přejít do tzv. hypertofické formy, to znamená, že dáseň zarudne a při doteku bolí. Pacient má v této fázi často problémy s čištěním zubu, což mívá za následek hromadění velkého množství plaku a nepříjemný zápach z ústní dutiny. Kromě toho má pacient v této fázi silné bolesti při konzumaci horkých, studených a ostrých jídel.
Je nejrozšířenějším parodontálním onemocněním. Bakterie pronikající hluboko pod dáseň v této fázi ničí vazivo a kostní tkáň, která obklopuje kořen zubu a udržuje ho v kostním lůžku čelistní kosti. Dochází k rozpouštění kostní tkáně a k následnému viklání zubu. V důsledku toho mohou zuby začít vypadávat, protože je už okolní tkáně nejsou schopny udržet.
Naše klinika využívá těch nejmodernějších metod soudobé stomatologie, a to včetně moderních technik léčby parodontu pomocí ultrazvuku či speciálního medicínského laseru. To našim stomatologům umožňuje provádět úspěšné léčení parodontu a paradontózy i ve velmi komplikovaných případech.
Léčba parodontu a paradontózy v zásadě znamená důkladné čištění zubů a dásní od všech usazenin a zánětlivých ložisek pomocí manuálních technik, ultrazvuku či diodového laseru. V pokročilejších stádiích problémů s parodontem se často provádí dlahování zubů s použitím preparátu regenerujícího kost.
Indikace jednotlivých ošetření samozřejmě závisí zejména na stavu ústní dutiny pacienta a na doporučení lékaře.
1. Stomatologie není jen o zubech samotných – Problémy se mohou vyskytnout i na okolních tkáních, ve kterých je zub ukotven. Potom přichází na řadu paradontologie – další z oborů, kterým se naše stomatologické oddělení věnuje.
2. Jak vypadá parandontóza? – Podle fáze/závažnosti se liší i druh paradentózy a její příznaky. V počátcích se objevují primárně dobře známé, ale často opomíjené symptomy jako jsou: zarudnutí, oteklost, bolestivost a krvácivost dásní.
3. Nabídka řešení dle stavu – Na klinice Mediestetik vám pomůžeme jak při počátečních fázích paradontózy (vyčištěním usazenim a zánětlivých ložisek), i s případným zásadnějším zásahem v podobě parodontologických dlah.
4. Můžete napravit to, co na vašich zubech napáchala jak genetika, tak hlavně předchozí životní styl – Stačí se jen obrátit na ty správné odborníky na klinice Mediestetik v Praze a Teplicích.
Chybí vám zub či zuby a chcete s tím něco dělat? Pokud vám v dásni zůstal zdravý kořen zubu, lze na…
Kvalitní stomatologie v Praze či Teplicích není nedostatkové zboží! Už téměř deset let existuje v…
Kromě špatné pozice zubů nebo jejich nelibé barvy existuje mnoho dalších problémů, které ovlivňují…