Řízená implantace zubů a její výhody ve třech slovech

Řízená implantace zubů a její výhody ve třech slovech

Řešení ztráty zubu/zubů je žhavým tématem stomatologie posledních dekád. I přes neustálé pokroky v oblasti diagnostiky, technologií a materiálů ale měla například implantologie pro některé pacienty svá ALE. Jedná se přeci jen o invazivní zákrok, který má pacientovi pomoci vyřešit mezeru ve skusu jak z estetického, tak i z funkčního hlediska, pokud možno šetrně a navždy. Vše ale změnila počítačově řízená implantologie, jejíž příchod přinesl do světa stomatologie skutečnou revoluci. Pokud máte mezery nejen v chrupu, ale i v představách o této metodě, čtěte dál… ani vás nezdržíme. K představení výhod systému MIS s navigačními šablonami MGuide stačí 3 slova.

Předvídatelnost

Pacient, který se pro zubní implantáty rozhodne, chce mít samozřejmě co nejpřesnější představu o výsledku. Zubaři sice nejsou vědmy, krom zkušeností a klinických znalostí mají ale naštěstí už k dispozici moderní diagnostické technologie. Díky podrobným CBCT scanům, jejichž práce je základním kamenem počítačově řízené implantologie, má stomatolog možnost včas a dopředu zjistit, zda a jakým způsobem se pro pacienta tato metoda hodí. Jestli má pacient dostatečnou sílu kostí. Jestli velikost korunky, odvíjející se od množství úbytku kosti, bude moci odpovídat velikosti ostatních zubů apod. A systém nakonec umožňuje i tvorbu 3D modelu, který doplní i poslední mezery v představivosti.

Bezpečnost

Lidské tělo je opravdu velmi složitě konstruovaný „přístroj“ a čím menší a specializovanější oblast, tím spletitější situace. To přesně platí i o lidské čelisti. Díky řízené implantologii získá lékař naprosto přesnou představu u uložení všech nervů, dutin–splavů a míst, která hrají v šetrném umístění implantátu klíčovou roli. Systém řízené implantace tyto anatomické proporce nejen dokonale naskenuje, z výsledků poté navrhne optimální řešení umístění.

zubní implantáty

Efektivita

Výsledkem veškeré analýzy je 3D navigační šablona šitá na míru pacientovi. A nejen to… jedná se o pomůcku, která sedne v práci i lékaři. Zkušenosti, pečlivost a přesnost, zručnost –to všechno musí každý implantolog vždy bez diskuze mít. I tak ale implantace dříve znamenaly dlouhé vyměřování a následné složitě prováděné upevnění. Co změnila řízená implantologie? Samotný zákrok zkrátila na pouhých dvacet minut. Stomatolog totiž pouze přiloží šablonu. Díky jejímu přesnému vytyčení umístění a vedení implantátu, včetně brzd/stopek vymezujících hloubku zasazení, je celý výkon velmi rychlý, a to i při zachování maximální přesnosti a šetrnosti.

A pak je tu ještě jedna věc – poslední dvě slova. K bezpečnosti dodáváme ještě: rychlá rekonvalescence. Té řízená implantologie dosahuje nejen díky své šetrnosti, ale i na základě složení samotných implantátů. Implantáty systému MIS používané na klinice Mediestetik jsou totiž biokompatibilní – protein biotin obsažený v implantátu zlepšuje hojení a snižuje riziko otoků.

Přiznáme se, že pokaždé, když s řízenou implantací pracujeme, dochází nám slova. A tak už jen doporučíme objednání ke specialistovi kliniky Mediestetik v Praze, zkušenému implantologovi Dr. Alexovi Bilousovi, který vám poví víc při osobní konzultaci.

 

Tak si nezvykejte v chrupu na zbytečné mezery. Zavolejte na +420 242 242 242 nebo napište na info@mediest.cz a získejte plný a krásný úsměv.

#zuby # zubní implantáty # stomatologie # praha

Kontaktujte nás

vyberte soubory