Chemický a laserový peeling

Mnoho z nás zná chemický peeling, ale jestlipak jste slyšeli také o tom, že existuje i jemnější a účinnější peeling? Provádí se frakčním laserem a k omlazování pokožky při něm dochází bez jakéhokoliv narušení její svrchní vrstvy.

Chemický peeling vs. laserový peeling?

Při chemickém peelingu se využívají různé směsi kyselin v různých koncentracích. Ty narušují svrchní vrstvu pokožky a prostřednictvím její chemické destrukce vyvolávají její obnovu. Výsledek této procedury závisí zejména na odbornosti toho, kdo ji provádí, a rehabilitace může trvat až dva týdny. Druhy chemického peelingu i doba jeho působení se vybírají dle typu a stavu pacientovy pokožky a dle problémů, které ho trápí.

Kromě chemického peelingu ovšem existuje i peeling laserový. Provádí se frakčním laserem a dosahuje ještě výraznějších výsledků s daleko menším rizikem. Účinně totiž omlazuje pokožku, aniž by ji jakkoliv narušoval. K jejímu obnovování tak dochází zevnitř, zatímco stávající pleť je zcela neporušená. Z toho vyplývá nulová rekonvalescence, hned druhý den po ošetření můžete jít do práce a věnovat se čemukoliv, co vás zajímá. V rámci přirozeného obnovování pleti, ke kterému dochází zhruba jednou za 28 dní, se pak svěžejší vrstva postupně dostane na povrch a vaše tvář bude o poznání hladší a jemnější.

Paprsky laseru navíc pronikají do věkem povolených kolagenových vláken v kůži a stimulují je k větší pevnosti a pružnosti, což chemický peeling logicky nedokáže.

Které oblasti si mohu nechat peelingem ošetřit?

Oba druhy peelingů se nejčastěji provádějí po celém obličeji, v případě laserového peelingu ovšem rovněž existuje možnost nechat si ošetřit pouze vybranou obličejovou partii, například čelo, okolí očí či úst, tváře apod.

Efekt chemického a laserového peelingu

Při chemickém peelingu dochází k chemickému narušení svrchní vrstvy pokožky, která je následně zhruba za týden až za dva nahrazena vrstvou zcela novou. V případě laserového peelingu k narušení svrchní vrstvy pokožky nedochází, obnova pleti je stimulována zevnitř, svěžejší vrstva se proto dostává na povrch v rámci přirozeného obnovování pleti, ke kterému dochází zhruba jednou za 28 dní.

Jakému laseru mohu věřit?

Medicínské lasery mají široké uplatnění a dokážou vás takřka ze dne na den zbavit potíží, které vás léta trápily. Jizvy, pigmentace, strie, vrásky, žilky, akné nebo chloupky, nic z toho není problém. Důvěřovat ovšem musíte kvalitě. Každý autentický laser musí například mít příslušný certifikát, nejčastěji vydaný americkým úřadem pro léčiva (FDA) či evropský certifikát CE.

Fotogalerie

Chemický a laserový peeling | Klinika Mediestetik Chemický a laserový peeling | Klinika Mediestetik

Video

Chemický a laserový peeling | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 700 Kč, v případě 
    ošetření se konzultace neplatí.
  • Chemický peeling 2 000 Kč
  • Laserový peeling obličeje od 11 500 Kč


Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Jaký je rozdíl mezi laserovým a chemickým peelingem?

Každý z těchto peelingů funguje na odlišném principu. Chemický peeling vyvolá obnovu svrchní pokožky za pomocí aktivních látek. Laserový peeling ošetřuje pokožku v hlubších vrstvách pokožky, a při pravidelné obnově pleti (cca jednou za měsíc), vyjde na povrch na ošetřená pokožka, která má menší póry, srovnané nerovnosti na pleti, atd.

Na co je dobrý chemický peeling:

Chemický peeling je vhodný k řešení celé řady nedokonalostí pleti. Řešit jeho pomocí můžeme například problematickou a mastnou pleť, pigmentové skvrny, stopy po akné, rozšířené póry, …

Další dotazy

Další procedury