Omlazení, korekce jizev a pigmentací lasery
Ať už se objeví po úrazu, nemoci či po chirurgickém zákroku, jizvy netěší nikoho. Vznikají…
Jizvy po úrazech nebo chirurgických zákrocích netěší nikoho z nás. Vznikají narušením kůže a jejím nedokonalým srůstem. Specifickou skupinu jizev pak tvoří strie neboli pajizévky – ty vznikají popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže, když se ta extrémně napíná. Stejně jako hnědé flíčky pigmentových skvrn jizvy narušují estetický vzhled našeho těla. Díky medicínským laserům nás ovšem nemusejí dál trápit.
Fraxel® je frakční neablativní laser, to znamená, že účinně vyhlazuje a omlazuje pokožku, aniž by jakkoliv narušoval její svrchní vrstvu. Paprsky laseru navíc pronikají do věkem povolených kolagenových vláken v kůži a stimulují je k větší pevnosti a pružnosti, což normalizuje zdravý a svěží vzhled pokožky. Ošetření pomocí tohoto laseru je rychlé, nebolestivé a není po něm třeba žádná rekonvalescence.
Příznivé změny v kůži jsou nastartovány bezprostředně po ošetření a během zhruba 28 dní, které pokožka potřebuje ke své pravidelné a přirozené odměně, nastává jeho maximální viditelný efekt. Opakování ošetření, případně jeho počet závisí na stavu pokožky a typu problému, který pacienta trápí, vždy jej proto stanovuje lékař individuálně.
Právě laserová ošetření patří mezi nejefektivnější metody odstranění nechtěné pigmentace. Ať už pomocí frakčního ablativního laseru Candela CO2, cévního laseru V-Beam® Perfecta nebo jejich kombinací je možné dosáhnout úplného vymizení nechtěné pigmentace a pigmentových skvrn.
Resurfacingový CO2 laser kompletně obnovuje svrchní vrstvu pokožky. Tu stávající s nežádoucím pigmentem proto po ošetření nahradí zcela nová vrstva bez pigmentu. Kromě pigmentových skvrn se tento typ laseru specializuje také na odstraňování nechtěných útvarů na kožním povrchu, jako jsou pihy, bradavice, výrůstky, fibromy, papilomy apod. Skvělých výsledků dosahuje také při odstraňování jizev po akné.
Cévní laser V-Beam® oproti tomu svrchní vrstvu pokožky nijak nenarušuje. Lze pomocí něj řešit pigmentové, sluneční i stařecké skvrny a výborný je rovněž při léčbě akné.
Medicínskými lasery lze ošetřit jakoukoliv tělesnou partii, která vás trápí. Strie se nejčastěji objevují na břiše, hýždích či stehnech – v těhotenství či při náhlém nárůstu váhy, případně u mužů na rukou či na hrudníku – často kvůli posilování. Pigmentové skvrny pozorujeme nejčastěji na krku, v dekoltu či na rukou.
Všechny laserové korekce nežádoucích estetických projevů na kůži jsou ambulantní. Prováděny jsou nejčastěji v lokální anestezii, byť to není pravidlem, a hotové jsou zpravidla během několika minut. Není po nich povětšinou potřeba žádné omezení, ani žádná rekonvalescence. Během pár dní se pokožka zcela normalizuje a efekt ošetření se dále rozvíjí zhruba v rozmezí tří týdnů.
Jestli vás typy laserů matou, nemusí. Ten nejvhodnější vám beztak nejlépe doporučí odborník. Jedno z nejdůležitějších dělení je nicméně na lasery neablativní a ablativní. Neablativní laser (například Fraxel®) kůži léčí, aniž by ji narušoval. Účinně ji prohřívá a stimuluje k vyšší produkci kolagenu, který ji pak zpružňuje a vypíná zevnitř, nejčastěji se proto využívá např. při tzv. laserovém peelingu.
Opakem neablativního laseru je laser ablativní. Ten už svrchní vrstvu pokožky narušuje, tím ovšem vyvolává její celkovou obnovu, a to rychle a účinně. Asi tím nejznámějším ablativním laserem na trhu je právě Candela CO2, který se používá při resurfacingu pokožky, případně při odstraňování nežádoucích útvarů na kůži.
Ať už se objeví po úrazu, nemoci či po chirurgickém zákroku, jizvy netěší nikoho. Vznikají…
Trápí vás výrazné jizvy nebo strie? Ty první nejčastěji vznikají vnějším narušením kůže, ty druhé…
Stejně podrobně jako tvář o nás dokáže vyprávět i krk, dekolt nebo ruce. Trpí výkyvy teplot,…